Závěrečný výlet Klubka víry

Letos jsme se vypravili do horoměřické kaple sv. Anny, kde jsme se sešli nejen s o. Jakubem, ale i s místní kostelnicí p.Turchichovou. Následoval příjemný piknik na zahradě u Poustkových, kde nechybělo opékání buřtíků a jiných dobrot, například marshmelounů či indiánského chleba. Děti, kterým se brzy vrátila energie, využily i trampolínu, na které se dosyta vyřádily. Bylo to příjemné a radostné setkání, při kterém jsme se rádi ohlédli za uplnyulým školním rokem.

Pár fotek najdete na klubkovém rajčeti ve Fotogalerii zde: klubko215.rajce.idnes.cz/Vylet_s_klubkem_do_Horomeric_14.6.2017/

Misijní koláč v Nebušicích - mnoho důvodů k radosti

26. března 2017 o 4. postní neděli, které se říká Radostná, připravilo misijní Klubko víry již třetí Misijní koláč®

.

A neděle opravdu radostná byla. Krásně nám svítilo sluníčko, stoly se pyšnily mnoha napečenými dobrotami - sladkými i slanými. O všech původcích těchto dobrot z řad farníků ani nevíme, ale všem moc a moc děkujeme. Jsme rádi, že se farnost ke Klubku přidala, abychom se společně nejen naladili do jara a blížících se svátků, ale hlavně a především pomohli. A to se povedlo!

Děti na Klubku již delší čas pilně chystaly a vyráběly krásné jarní dekorace, které byly za dobrovolný příspěvek také k mání. Nechyběly ani misijní materiály a knížky.

Po mši svaté byli všichni pozváni k ochutnání dobrot a šálku něčeho na zahřátí před kostelem. Bylo možné si dobroty odnést i domů. Nabídka byla pestrá, nálada dobrá, počasí krásné a otevřenost a štědrost dárců veliká.

Když se naše společné úsilí dalo dohromady, vybralo se krásných 7 253 korun.

Děkujeme všem, kdo Misijní koláč® podpořili - nejen maminkám, které pomáhaly dětem na Klubku, ale vám všem, milým farníkům, kteří jste otevřeli svá srdce pro misie a dobrou věc.

Fotografie v galerii na klubkovém Rajčeti: klubko215.rajce.idnes.cz/

Adventní Misijní jarmark dopadl výborně.

Děkujeme všem!

O druhé adventní neděli proběhl další Misijní jarmark v naší farnosti, na který děti s maminkami z Klubka víry připravily drobné dárky, vánoční dekorace a dobroty. Záměrem Klubka bylo udělat radost, a to hned několikrát.

Farníci a další příznivci, jakož i náhodní kolemjdoucí se mohli potěšit našimi výtvory a za dobrovolný příspěvek si je zakoupit. Nabízeli jsme také nejrůznější misijní materiály - brožurky, kalendáře, pexesa, pohlednice či svíčky. Nechybělo ani malé občerstvení - teplé nápoje pro malé i velké a také něco sladkého na zub. Pro potěchu ducha i duše se zde našlo mnoho pěkných knížek, o které byl zájem hlavně mezi dětmi, což je dobrá zpráva.

Jsme moc rádi, že farníci Klubku fandí,

a děkujeme za to.

Bez vás všech ochotných a milých lidí, kteří nemyslí jen na sebe, by totiž naše snažení nemělo smysl.

Moc děkujeme vám všem, kdo jste jakkoli přispěli - vybralo se báječných 7 500 Kč, které pošleme na účet Papežských misijních děl.

O tomto adventu i nadcházejících Vánocích vás může hřát dobrý pocit, že jste pomohli těm nejchudším a potřebným v Guayaně.

Klubko víry děkuje všem, kdo se

25. září podíleli na Misijním štrůdlování

Dne 25.9. 2016 po mši uspořádalo Klubko víry poprvé Misijní štrúdlování®. Maminky s dětmi napekly štrúdly různých chutí, slané i sladké. Velkou radost nám udělalo i to, že štrúdly přinesli i další farníci a tak se do našich misijních aktivit také zapojili. Nechyběla ani káva a čaj. Počasí nám tentokrát opravdu přálo, a tak jsme si po mši mohli popovídat a pobýt s ostatními. Pro zvídavé bude na farních stránkách zveřejněna Misijní štrúdlová kuchařka, takže dalším pokusům o pečení nic nebrání.

Výtěžek 3 033,- Kč poputuje tentokrát dětem do Bangladéše, letos se otvírá nová škola v diecézi Mymensingh podpořená českými dárci.

Děkujeme všem, kteří napekli i přispěli svými dary, budou je mít uložené v nebi.

Papežské misijní dílo dětí je rozšířeno po celém světě a je v něm zapojeno na desítky tisíc dětí, které se každý den za své dárce modlí a učí se pomáhat i z mála, které mají.

www.missio.cz/headline/papezska-misijni-dila-v-cr-podporuji-cirkev-a-obyvatele-bangladese/